Baza pomocy dla uchodźców (lokum)

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lubniewice.
Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie naszych sąsiadów, którzy w obliczu wojny znaleźli się w tak trudnej sytuacji. Z każdym dniem podczas zbiórki przybywa coraz więcej artykułów pierwszej potrzeby.
Zauważalne jest bardzo duże zaangażowanie naszego lokalnego społeczeństwa, stąd nasza niezobowiązująca prośba do wszystkich chcących indywidualnie pomóc udostępniając mieszkanie/pokój uchodźcom z Ukrainy.

Postanowiliśmy stworzyć bazę osób, które zadeklarują swoją pomoc tworząc/udostępniając lokum. W ten sposób moglibyśmy przyspieszyć proces umiejscowienia takiej rodziny na terenie naszej gminy. Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski zapewnia miejsca zakwaterowania przy procesie relokacji, lecz gdy istnieje możliwość zapewnienia opieki na miejscu w Gminie Lubniewice, zróbmy to w pierwszej kolejności.

Jednocześnie bardzo prosimy o przemyślaną decyzję związaną z przyjęciem obywateli Ukrainy – proszę mieć na uwadze, że może to być sytuacja, która potrwa kilka miesięcy, a właściciel takiego obiektu będzie nierzadko partycypował w kosztach eksploatacji lokum.

W tym celu prosimy o kontakt z Panią Beatą Miką tel. 728 911 623 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego).