Glisno – Koło gospodyń wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Gliśnie
Przewodnicząca: Krystyna Kisielewicz
Glisno 28
69-210 Lubniewice

Koło reaktywowało się 20.X.2003r. i liczy 30 członkiń. KGW jest członkiem Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gorzowie Wlkp. oraz Lokalnej Grupy Działania – Kraina Szlaków Turystycznych z siedzibą w Sulęcinie.

Skład Zarządu:

Komisja Rewizyjna:

przewodnicząca – Krystyna Kisielewicz Helena Pisarewicz
sekretarz – Krystyna Głowacka Zofia Wierzbińska
skarbnik – Helena Zwierzchowska Bożena Gorczyca-Zapart
członek – Renata Pyrek

Siedzibą koła jest pomieszczenie przy sali wiejskiej w Gliśnie. Koło dysponuje zapleczem kuchennym z wypożyczalnią naczyń, którą sukcesywnie doposaża.

Działalność koła wynika z potrzeb środowiska lokalnego . Koło współpracuje z organizacjami działającymi na terenie wsi ( Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju I Promocji Wsi Glisno, OSP, Klubem Sportowym, Radą Kościelną i Radą Sołecką), jak również Gminy Lubniewice, Powiatu Sulęcińskiego, nawiązuje kontakty z innymi Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na terenie naszego województwa. Działalność koła uwzględnia aspekty gospodarcze, edukacyjne, socjalne jak również kulturalne. Wspólnie z innymi organizacjami przygotowywane są sportowe festyny rodzinne, bale dla dzieci i dorosłych, dożynki wiejskie, spotkania opłatkowe, festyny odpustowe, przeglądy pieśni patriotycznych i wojskowych. Koło prowadzi również działalność promocyjną. Uczestniczy w imprezach organizowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz WZRKiOR. Członkinie koła przygotowują stoisko z wypiekami i tradycyjnymi potrawami , za które otrzymały nagrody i wyróżnienia. W ramach działalności edukacyjnej koło wspiera dzieci ze świetlicy wiejskiej, gromadę zuchową „Orliki” oraz drużynę harcerska „Ciacho”. Pozyskuje fundusze na wyjazdy wakacyjne, do kina , na basen itp.

Prowadząc tak szeroką działalność członkinie mają jeszcze czas dla siebie. Organizują wycieczki do Częstochowy, Lichenia oraz innych miejsc, wyjazdy do kina i teatru na spektakle i koncerty zespołów tanecznych. Część członkiń należy do Chóru „Pokolenia. Panie dbają o kondycję fizyczną – grają w siatkę i piłkę ręczną, biegają , uczestniczyły w ćwiczeniach jogi. W ramach promocji zdrowia brały udział w spotkaniach z psychologiem, ginekologiem, fizykoterapeutką oraz innymi pracownikami służby zdrowia. Mile spędzają czas na pokazach kulinarnych.