Informacja o protestach rolników

Poniżej przedstawiamy informację dot. utrudnień w ruchu drogowym z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie:

“W związku z zaplanowanym w dniach od 10 do 12 kwietnia br. protestem rolników, nastąpi wstrzymanie ruchu pojazdów na skrzyżowaniu dróg W – 134 oraz W – 138 (tzw. Podgórze na terenie gminy Krzeszyce). Ruch na drodze K – 22 w stronę Kostrzyna nad Odrą i Krzeszyc będzie odbywał się normalnie, może być on jednak nieco spowolniony z uwagi na natężenie tego ruchu.
Szczegóły blokady:

W dniach od 10 kwietnia br. (środa), od godziny 13.00 do 12 kwietnia br. (piątek) do godziny 23.59, w związku z planowanym protestem rolników, zablokowane zostanie skrzyżowanie „Podgórze” na terenie gminy Krzeszyce, a więc dróg W – 134 i W – 138. Ruch na drodze K – 22 w stronę Kostrzyna nad Odrą i Krzeszyc będzie odbywał się normalnie, może być on jednak nieco spowolniony z uwagi na natężenie tego ruchu. Proszę pamiętać, iż z drogi K – 22 nie będzie możliwości zjazdu, a następnie wjazdu w drogę W – 134 i W – 138.

Wyłączenia:

Ruch autobusów liniowych, przewóz szkolny, przewóz żywych zwierząt oraz przejazd służb ratowniczych będzie odbywał się normalnie.

W nagłych przypadkach, między innymi osoby udające się do lekarza lub przewożące małe dzieci, powinny zwrócić się z prośbą o możliwość przejazdu do koordynatorów protestu (osoby ubrane w pomarańczowe kamizelki).

Objazdy:

Sulęcińscy policjanci wyznaczyli objazdy zarówno dla pojazdów osobowych jak i ciężarowych.Od Ośna Lubuskiego w kierunku drogi K – 22 kierowcy winny skorzystać z objazdu przez drogę W – 137 (kierunek Sulęcin), następnie powiatową 1278 F (przez Miechów) lub drogę W – 136 na Lubniewice. Jadący drogą W – 138 relacji Długoszyn w stronę Krzeszyc, również będą musieli skorzystać z opisanych objazdów. Mieszkańcy Trzebowa i Muszkowa będą mogli swobodnie dojechać do miejsca zamieszkania.

Podróżni mogą liczyć na pomoc policjantów, którzy będą kierować ruchem na wskazanych objazdach.

Prosimy o wyrozumiałość, ostrożną jazdę oraz stosowanie się do znaków i poleceń funkcjonariuszy.

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie”