Narodowy pis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 już startuje!

Rusza Narodowy Spis Ludności i Mieszkań (NSP 2021) 🖊

Gminne Biuro Spisowe w Lubniewicach informuje, że z dniem 01 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się Narodowy Spis Ludności i Mieszkań (NSP 2021), który będzie trwał do 30 czerwca 2021 r.
To ważne, gdyż udział w badaniu jest obowiązkowy, a jego odmowa może wiązać się z karą grzywny (art. 57 ustawy o statystyce publicznej).

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, dla osób fizycznych obowiązuje głównie samopis internetowy. Kto nie spisze się przez Internet, metodą uzupełniającą jest wywiad telefoniczny lub osobista wizyta rachmistrza. Wszystkie informacje dotyczące spisu (katalog pytań, wersja demo) dostępne są na stronie GUS – spis.gov.pl

Serdecznie zachęcamy do jak najszybszego samopisu przez Internet (można spisać również domowników, wystarczy mieć numer PESEL, jak i przekazać informację rodzinie, sąsiadom, znajomym. Dla osób, które dokonają samospisu przez Internet przewidziane są do wylosowania atrakcyjne nagrody. Spisać musimy się WSZYSCY z osobna. Można to już zrobić 31 marca o godz. 00.00. – spis.gov.pl.

Czas na wypełnienie ankiety na stronie spis.gov.pl to ok. 15-20 min., a spisu można dokonać ze wszystkich urządzeń mobilnych z dostępem do internetu.