Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sulęcinie poinformował o stwierdzeniu przypadku włośnicy u dzika odstrzelonego w okolicach miejscowości Kownaty, gmina Torzym.
W związku z tym przypominamy o obowiązku poddawania urzędowemu badaniu mięsa zwierząt łownych oraz mięsa zwierząt przeznaczonych na użytek własny. Badaniu w kierunku włośni podlega mięso świń, dzików, koni, nutrii i niedźwiedzi.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i niespożywanie mięsa niewiadomego pochodzenia oraz pochodzącego z nielegalnego uboju. W przypadku potrzeby przeprowadzenia badania mięsa należy wcześniej skontaktować się z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Sulęcinie.

