Zwiedzanie Zamku Książąt Lubomirskich

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że 30 kwietnia drzwi do Zamku Książąt Lubomirskich otwierają się dla turystów już po raz trzeci!

Zapraszamy wraz z początkiem weekendu majowego do zwiedzania wnętrz zamku – będzie można podziwiać Hall Główny z portretami marszałka koronnego księcia Stanisława i jego żony Elżbiety Lubomirskich, Wielką Galerię z malowniczym widokiem na jezioro Lubiąż, Salon Muzyczny poświęcony kompozytorowi i mecenasowi sztuki ks. Władysławowi Lubomirskiemu, czy Salę Królewską z pocztem królów polskich, i inne.

Poza historycznymi wnętrzami i roztaczającym się widokiem na jeziora, lasy oraz parki, od lipca tego roku otwiera się również wejście na wieżę zamkową. Oferta dostępna jedynie dla osób dorosłych, w ograniczonym czasie oraz gronie, po wcześniejszym indywidualnym umówieniu się.

Na zwiedzanie zamku w towarzystwie przewodnika zapraszamy w weekendy od godziny 10:00 do 14:00. Oprowadzanie można rezerwować od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, pod numerem 882005033 lub mailowo kontakt@zameklubniewice.pl.

 

Tekst i foto: Fundacja Książąt Lubomirskich